Lakierowanie podłóg zimą? Nowoczesny lakier ALTAX

W powszechnej opinii lakierowanie podłóg to praca na sezon wiosenno-letni. To praca dla fachowca, zajmująca przynajmniej kilka dni i wiążąca się z utrzymującym się w mieszkaniu nieprzyjemnym zapachem rozpuszczalnika. Doradca firmy udowodni, że dzięki nowoczesnym produktom podłogę lakierować może każdy – nawet zimą.

Lakierowanie podłóg kojarzy się z dużym przedsięwzięciem – od wynoszenia mebli, przez cyklinowanie po tydzień wietrzenia mieszkania. O ile dwóch pierwszych etapów nie sposób pominąć, o tyle problem uciążliwego zapachu możemy wyeliminować używając produktu Altax Lakier do podłóg TWARDY JAK DIAMENT.

Najlepszym wyborem do lakierowania podłogi, czy drewnianych schodów jest Altax Lakier do podłóg, który dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii cechuje się niedrażniącym zapachem i bardzo szybkim schnięciem (powierzchnia jest sucha w dotyku po ok. 2 h). Skutecznie chroni drewniane podłogi dzięki wyjątkowej twardości, odporności na ścieranie i zarysowania. Trzy warstwy lakieru można położyć w ciągu jednego dnia. Zaletą produktu jest też brak konieczności użycia podkładu przed jego aplikacją- mówi Andrzej Wójcik.

image-body-3Łatwa aplikacja
Bardzo często boimy się, że nie poradzimy sobie z samodzielną aplikacją lakieru, ponieważ osiągnięcie efektu gładkiej, pozbawionej smug powierzchni wymaga dużej precyzji. – Uzyskanie idealnego efektu przy użyciu wałka lub pędzla wymaga dużego doświadczenia. – potwierdza Andrzej Wójcik. Dlatego Lakier do podłóg Altax wyposażony jest w Aplikator Zrób-to-sam, który pozwoli każdemu na uzyskanie idealnej powłoki – dodaje Wójcik.

Nakładanie – wskazówki

Krok 1. Przed rozpoczęciem stosowania, dobrze wymieszaj lakier – czynność tę należy powtarzać co kilka minut również w trakcie malowania.

Krok 2. W przypadku użycia Aplikatora Zrób-to-sam, zanurz go w produkcie tak, aby zamoczyć wyłącznie włoski, a nie gąbkę. Przesuwamy aplikator wzdłuż słojów drewna w jedynym kierunku – do siebie.

Krok 3. Jeżeli chcemy użyć wałka (tylko wersje bezbarwne lakieru) lub pędzla, to powinniśmy wybrać wersje do produktów akrylowych.

Krok 4. Nanieś 3 warstwy lakieru. Drugą warstwę nanosimy po ok. 2 h od naniesienia pierwszej. Trzecią warstwę nanosimy po upływie takiego czasu, który pozwoli na takie wyschnięcie drugiej warstwy, aby można ją było delikatnie przeszlifować drobnym papierem ściernym, o grubości 220-240 (po co najmniej 3 h).

Krok 5. Schnięcie: po 8 h można po lakierowanej podłodze chodzić. Pełna eksploatacja podłogi zalecana jest po upływie 72 h. Prace związane z lakierowaniem podłogi zimą, nie muszą oznaczać wyprowadzki całej rodziny z domu. Używając produktu Altax Lakieru do podłóg TWARDY JAK DIAMENT możemy w łatwy i przyjemny sposób odnowić parkiet i cieszyć się pięknym efektem przez lata.


image-body-2


źródło >> www.mrowka.com.pl